Dr.Vet.Hek. Banu T. Kantarcıoğlu

Dr.Vet.Hek. Banu T. Kantarcıoğlu
1998'de İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesinden mezun oldu. Buradaki eğitimi süresinde sırasıyla İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi Bakteriyoloji Laboratuvarı, yine Çapa Tıp Fakültesi İmmunoloji ve Seroloji Laboratuvarında gönüllü olarak çalıştı. 

Ingiltere'de The University of Liverpool, Deparment of Veterinary Clinical Science and Animal Husbandry 'de, The Liverpool Small Animal Hospital'da ve  Leahurst Little Neston bolgesindeki Pet Kliniklerinde pratik ve çalışmalar yaptı. 

Fakülte mezuniyetinden hemen sonra Hayvan Hastanesinde veteriner hekim olarak çalışmaya başladı. Aynı tarihte İstanbul Üniversitesi Veteriner Fakültesi Mikrobiyoloji Anabilim Dalında başladığı doktora eğitimini 2005 yılında tamamladi ve kendi kliniğini kurdu. Bu tarihlerde Homeopati ile tanisti. Konu ile ilgili yurtici ve yurtdisi egitim ve seminerlere  katildi. 

Hayatini esi, ikiz kizlari , Ba ve Helva isimli 2 kedicigi, Mario adinda kopekcigi ile paylasmaktadir . Hobileri arasında Motorsporları hakemliği, yüzme ve snowboard bulunmaktadir.
 
IAVH (International Association of Veterinary Homeopaty), BSAVA (British Small Animal Veterinary Assoc.),  KHVHD (Kucuk Hayvan Veteriner Hekimleri Dernegi),  HTD ( Homeopati Tip Dernegi), HD (Homeopati Dernegi), VHMD (Veteriner Hekimleri Mikrobiyoloji Dernegi ) uyesi olup, doktora calismasi  tum dunyanin en prestijli Mikrobiyoloji toplulugu olan IUMS 'da ( International Union of Microbiological Societies'te) her 4 yilda bir yapilan uluslararasi kongrelerinde 2008 yilinda sunulmaya deger goruldu. Hem Klinik hem de Veteriner Homeopati ile ilgili pratikteki deneyimlerini cagirildigi konferans ve kongrelerde zevkle paylasmaktadir.
"Homeopati, Bach Cicekleri ve Healing Touch" kullanarak  hastalarina sifaya ulasmalarina yardimci olmaktadir. 

Adres Bilgileri

  • Holistik Veteriner Klinigi Ayse Cavus cad. Kaptan arif sok. No:4 A2 Suadiye 0216 4032121 0532 3671298 www.veterinerhomeopat.com www.city-vet.com
  • Harita