Einstein Homeopatiyi Destekliyor

Einstein Homeopatiyi Destekliyor

Newton fiziği bize elmanın ağaçtan neden yere düştüğünü anlatır ancak bunun neden 2 gün önce değil tam da o gün yerçekimine yenik düştüğünü anlatamaz. 2 gün önce de o elma aynı ağırlıktaydı, dalında asılıydı ancak yere düşmüyordu. Yere ne vakit düşmesi gerektiğine başka bir şey karar verdi. Her canlının bir doğası ve bir bilgisi vardır. Elmanın da hayata dair taşıdığı pek çok bilgi vardır. Kuantum fiziği; Einstein’ın ünlü formülü bize E=M.C2  der. Yani her şey enerjidir. Evet doğadaki her şey enerjidir. Her madde canlı cansız enerjidir. Bu formül bize bunu anlatıyor. Düşünce de enerjidir. Homeopati işte bu enerji bilimini kullanır. Her madde kendi doğasına ait bir enerji düzeyine ve bilgeliğine sahiptir. Enerji düzeyindeki bilgi vücut tarafından alınır ve fiziksel,  duygusal, ruhsal boyutta işlenir. Biz de bir enerjiyiz. Bizim aklımız bunu anlamaz. Aklımız enerjiyi algılayamaz, göremez, koklayamaz, duyamaz ancak hisseder. Enerji bedeninin bir kısmı çok özel bir fotoğraf tekniği olan kirlian tekniği ile görülebilir.

Modern hayat insanı ihtiyaçlarını sadece tek boyutta karşılar. Bu ihtiyaçlar sadece yemek, içmek, para kazanmak, ev, araba, çocuk sahibi olmak üzerine kuruludur. Duygusal ve ruhsal boyuttaki ihtiyaçlarını çok uzun süredir görmezden gelmiştir.İnsan doğadan, mensubu olduğu bütünden kopuk yaşar. Bu yüzden enerji düzeyindeki bağı da zayıflamıştır ve artık enerjiyi hissetmez, hissetmediği için de varlığından haberdar olmaz. Hayvanlar ve küçük çocukların bütünle bağları henüz kopmadığından onlar enerjiyi hisseder ve varlığından haberdardırlar ancak yetişkinler çocuklardan ders almasını bilmezler. Bu yüzdendir ki homeopatiyle çocukları ve hayvanları tedavi etmek daha kolay olmaktadır.

İnsanlar mikroplardan korkuyorlar ve onları yok etmek için son derece zararlı yok edici kimyasallar kullanıyorlar. Sadece kendilerine değil bütün bir dünyaya kötülük yapıyorlar. Bana kalırsa bütün kimyasallar sadece hastane gibi çok özel yerlerde özel denetimle kullanılmalı ve markette satışı yasaklanmalıdır. Bir bakteri veya bir virüs, bağışıklığı sağlam birisine asla zarar veremez. Bütün doktorlar bilirler. Örneğin size hepatit virüsü bulaşmışsa başınıza 3 şey gelebilir. Birincisi akut karaciğer yetmezliği gelişir ve ölürsünüz. Neyse ki hala bu durum toplumun az bir kısmının başına gelir. Ya da hastalık size yerleşir kronik karaciğer hastalığı yapar yani öldürmez ancak süründürür. Şu anda toplumun büyük çoğunluğu bu durumdadır. Ya da o kadar güçlü bir bünyeye sahipsinizdir ki hepatite karşı bağışıklık geliştirirsiniz ve sizi asla rahatsız etmez, aşılanmış gibi olursunuz. Toplumda bağışıklık geliştiren pek az azınlık vardır. Mikrop aynı mikroptur ama konak değişmiştir yani virüsün yerleştiği insan farklıdır. İşte homeopati sizi üçüncü sıradaki insanlardan yapar. Size virüs ve bakterilerin zarar veremeyeceği biri yapar. Yaşam enerjinizi, gücünüzü artırır.

Vital  force; yani yaşam enerjisi nedir? Yaşam enerjisi biz hayata gelirken bize verilen bilgi ve güçtür. Bazılarımızın yaşam enerjisi daha doğarken düşük olabilir. Bu ailenin yaşadıklarıyla da ilgilidir.  Genetik olarak ailemizden bazı hastalıklara daha fazla yatkınlıkla birlikte belirli bir değerde yaşam enerjisi de getiriyoruz.  Neden sürekli anne ve babalara hamilelikte bebeğe güzel sözler söyleyin, müzik dinletin diyorlar? Sadece hamilelik sırasında değil daha o çocuk rahme düşmeden önce iyi davranmak gerekir. Sadece gereklilik olduğu için değil aşk sonucu doğan çocukların daha güçlü olduğu tespit edilmiş. Modern tıp bazı bilgilere ulaşıyor ancak bu bilgiyi nasıl kullanacağını bilmiyor. İşte bu enerjidir. Her şeyi kitapta yazdığı gibi yapmak yetmez her şeyi kalpten isteyerek de yapmak gerekir. Hastalar geliyor bana. Evlenmişler çocuk yapmışlar. Karı koca çalıştıklarından çocuğa bakıcı gerek, bakıcıyı kontrol etmek için biri daha gerek. Bakıcıyı kontrol için kadının ya da adamın ailesi gelmiş. İki aile bir eve sığamamışlar daha büyük bir eve çıkmışlar ve masraflar daha da büyümüş. Masrafları karşılamak için daha da çok çalışmaya başlamışlar hem de çoğu sevmedikleri bir işte. İkinci iş belki de. Sonuçta çocuğu hiç görmüyorlar ama o çocuğa bakmak için bakıcı ve bakıcı için aileleri ve tüm bunlar için daha büyük ev, araba ve tüm bu masraflar için daha çok çalışma ve tüm bunlara çocuğa zaman ayıramadıkları için suçluluk duygusu da ekleniyor. Size sorarım ruhunuz, kalbiniz buna daha ne kadar dayanabilir. Tabi ki isyan edecek. Vücudun dili yok ki konuşsun o sizinle doğanın yoluyla konuşacak. Enerjiniz düşecek. Migren, fibromiyalji gibi kronik bir hastalığınız olursa iyi; eğer vücudunuzun dilini daha da dinlemezseniz kanser olacaksınız belki de. Sevmeden yaptığınız bir şey olduğunda ruhunuza, bedeninize ihanet ettiğinizi hatırlayın ve onun bir dayanma gücü olduğunu bilin, sınırlarını zorlamayın. Şimdi bu haldeki bir insana homeopati nasıl yardım eder? Size daha önce yapmaya cesaret edemediğiniz şeyi yapma cesareti verir. Homeopati, enerji prensibiyle çalıştığından ruhsal ve duygusal boyutta da çalışacak ve sizi dönüştürecektir. Bir süre sonra artık eskisi gibi düşünmediğinizi fark edebilirsiniz. Bazen de hastalar fark etmiyor, diyorlar ilaçlar sayesinde değil iş değiştirdiğim için daha huzurluyum. Yıllardır değiştiremedikleri işi neden son 6 ayda yaptıklarını hatırlamıyorlar. Bu kadar büyük değişiklikler için tabi ki daha uzun süre gerekecektir. Ayrıca bu güçlendirilmiş yaşam enerjisini de korumak gereklidir. Kötü beslenme, kötü yaşam koşulları sadece yaşam gücünüzü değil  homeopatinin etkinliğini de azaltır.