ENERJİ BEDENİMİZ

ENERJİ BEDENİMİZ

Modern tıbbın henüz tanımadığı ancak teknolojinin krillian fotoğrafçılığı ile göstermeyi başardığı bir enerji bedenine sahibiz. Enerji bedeni eğitimli ellerin görüp tanıyabildiği ve tedavi edebildiği aura olarak bilinen bedenimizdir. Enerji bedenin de tıpkı fiziksel bedenimiz gibi kanalları, akışı, çalışma prensipleri mevcuttur. İnsan enerji bedeni, anatomik bedeni, duyguları, düşünceleri ve ruhuyla bir bütündür.

İnsanın varoluş amacı kendini gerçekleştirmektir. Bunu yaparken elindeki tek enstrüman bedenidir. İnsan varlığındaki tüm oluşumlar sıkı sıkıya birbiriyle bağlantılıdır. Eğer duygusal alanınızda bozukluk oluşursa bir süre sonra anatomik bedeninizde arızalar ortaya çıkar. Psikosomatik hastalıklar böyle oluşur. Modern tıp psikosomatik hastalıkları uzun süre görmezden gelmiş ve bu konuda ne yapacağını bilememiştir. Enerji bedeni de diğer bedenlerimizle sıkı sıkıya ilişkidedir. Enerji akışında bozukluk oluşursa bir süre sonra fiziksel bedende hastalık ortaya çıkar. Görünebilir bedende hastalık ortaya çıkması size yolunda olmayan şeyleri haber eder. Hastalıklar anatomik bedende görülebilir hale gelmeden önce enerji bedeninizde görülebilirler. Enerji beden seviyesinde tıkanıklar düzeltilir enerji akışı normal haline gelirse beden tekrar ritmini bulur ve kendi kendini düzeltme yoluna gider. İnsan ve hatta canlı muhteşem tasarlanmıştır; kendi arızalarını kendi tamir edebilme yeteneğine sahiptir. Her canlı dünyaya gelirken arızaları gidermek üzere yazılım programları, şifreleri hücrelerine kayıtlı şekilde dünyaya gelir. Ancak zamanla yaşadığımız olumsuzluklar organizmanın kafasını o kadar karıştırır ki kendi kendini düzeltemez hale gelir.

Dünya üzerinde pek çok enerji tedavi yöntemi geliştirilmiştir. Hepsinin amacı basitçe vücudun enerji tıkanıklıklarını açmak, enerji akışını düzenlemek ve böylece zaten var olan şifa bilgisini bedene hatırlatmaktır. Doğu tıbbı binlerce yıldır enerji bedeni tedavi ederek bedenin kendi kendini düzeltmeye yardımcı bu yöntemleri kullanmaktadır. Akupunktur, yoga, tai-chi, reiki, pranik healing,meditasyon,dua, homeopati temel olarak enerji tedavi eder.

Enerji alanımızı temiz ve yüksek seviyede tutmak için ; iyi beslenmek, egzersiz yapmak, duygusal olarak pozitif bölgede kalmak önemlidir. İşte organik beslenmenin ,  doğal tedavi metotlarının ve olumlu düşüncenin önemi buradadır.